شرکتی در این زمینه موفق خواهد شد که نیاز اساسی مردم را به اجاره انواع خودروها و همچنین علت استفاده از آن ها را بداند و بتواند طیف وسیعی از خودروهای مختلف نظیر: کامیون، خودروهای سواری لوکس، وانت و … را فراهم کرده و همواره تلاش کند هر مشتری با هر بودجه ای را برای اجاره خودرو به سمت خود جذب کند. در واقع شرکت اجاره خودرو باید هدفمند باشد و بتواند نیاز مشتری را درک کند. اکثر افراد به دلایل های مختلفی ماشین کرایه می کنند و مهمترین آن ها عبارتند از:

  • افرادی که خودرو در اختیار داشته ولی به دلایل خاصی خودرو آنها آسیب دیده باشد و به مدت نامعلومی باید در تعمیرگاه بماند.
  • افرادی که به سفر رفته و قصد دارند یک خودرو در اختیار داشته باشند و در طول سفر به گشت و گذار بپردازند هم جز دسته های پرطرفدار اجاره ماشین به حساب می آید.
  • افرادی که در شرایط خاصی قرار دارند و نیازمند اتومبیل به صورت موقت می باشند.
  • همچنین کسانی که قدرت خرید وسایل نقلیه را نداشته و نیاز آنها به ماشین بسیار زیاد می باشد.

شرکت های اجاره ماشین هم با توجه به این نیازها، طرح و برنامه های مختلفی را پیاده سازی کرده و سعی می کنند انواع مختلف وسایل نقلیه و حتی موتور سیکلت ها را برای نیاز مشتریان خود آماده سازی و عرضه کنند. همچنین برخی از شرکت های اجاره دهنده خودرو نظیر شرکت () برای جلوگیری از خستگی افراد و کودکانی که در داخل خودرو قرار دارند ابزارها و وسایل مختلف سرگرمی، گوشی و … را به عنوان آپشن های اضافی برای اجاره ماشین در نظر می گیرند.

تاریخچه مختصری از اجاره خودرو ریشه ایجاد کسب و کار اجاره خودرو از قرن های گذشته الهام گرفته شده است. در چندین سال قبل که تکنولوژی رشد چندانی نداشت، افراد برای رفتن به سفرهای طولانی اسب، ارابه های چوبی و درشکه ها را از صاحبان آنان کرایه می کردند و با گذشت زمان و صنعتی شدن بسیاری از کارها و تولید وسایل نقلیه، اجاره ماشین در سال 1912 میلادی برای اولین بار در کشور صنعتی آلمان و فقط با کرایه 3 عدد خودرو کار خود را به صورت کاملا رسمی آغاز کرد. پس از مدتی کوتاه و در سال 1916 شخص دیگری به نام جو ساندرز اهل ایالات متحده آمریکا و ساکن شهر اوهاما، در نبراسکا واقع در آمریکا فعالیت و کسب و کار خود را در زمینه اجاره خودرو و فقط با یک خودرو فورد T آغاز کرد و پس از مدتی کوتاه و کسب درآمد مناسب از این کار، تعداد خودروهای خود را افزایش داده و به 18 دستگاه در سال 1917 میلادی رساند و میزان اجاره خودرو را بر پایه هر مایل برابر 10 سنت قرار داد. پس از رونق گرفتن این نوع کسب و کار در آمریکا فرد دیگری به نام جیکوبز رقیب جدی جو ساندرز شده و در سال 1918، فعالیت خود را رسما با آوردن دوازده عدد خودرو فورد در شهر واشنگتن آغاز کرد. تمامی این فعالیت ها باعث شد افراد دیگر در کشورهای مختلف این نوع کسب و کار را راه اندازی کنند و در سال 1920 میلادی شخصی به نام گادفری شرکتی را برای اجاره خودرو در کشور بریتانیا راه اندازی کرده و سپس این شرکت در سال 1980 میلادی توسط شرکت Europecar به طور کامل خریداری شد.

فعالیت شرکت های اجاره ماشین

شاید برای بسیاری از شما سوال پیش آمده باشد که شرکت های اجاره خودرو این میزان خودرو ها را با چه پولی به دست می آورند و یا راه اندازی یه شرکت برای اجاره خودرو به چه صورتی است و چگونه امکان پذیر خواهد بود؟ پاسخ به این سوال چندان سخت نیست. قطعا خرید تمامی این خودروها به سرمایه زیادی نیاز خواهد داشت ولی اکثر افرادی که شرکت اجاره ماشین را راه اندازی می کنند، خودروهای درخواستی خود را به صورت نقدی از کمپانی های مربوطه نمی خرند، بلکه طی یک شرایط کاملا خاص با این کمپانی ها ارتباط برقرار کرده و خودرو مورد نظر را خریداری می کنند یا اینکه با کمپانی های تولید کننده ماشین شریک شده و سود حاصل را طبق یک درصد معین و مشخص شده بین خود تقسیم می کنند. یک روش دیگر هم وجود دارد که یک شخصی شرکت اجاره خودرو راه اندازی کرده و افرادی که دارای ماشین هستند با این گونه افراد همکاری می کنند و ماشین خود را به شرکت کرایه می دهند و با یکدیگر در سود حاصله سهیم خواهند شد.  البته در بسیاری از کشورها خودروهایی که به افراد اجاره داده می شود دارای شماره پلاک های متفاوتی بوده و به راحتی میتوان فهمید که این خودرو اجاره ای می باشد.

انواع خودروهای اجاره ای

برای افزایش درآمد و همچنین راضی نگه داشتن مشتریان خود باید بتوانید طیف وسیعی از خودروهای مختلف آمریکایی، آلمانی، چینی، ایرانی و … را در شرکت قرار دهید تا افراد با هر بودجه ای بتوانند خودرو مورد نظر خود را پیدا کرده و از شما اجاره نمایند. در  این قسمت سعی داریم اسامی مهمترین ماشین های اجاره ای را به شما معرفی کنیم که عبارتند از: BMW i8، مازاراتی کوآتراپورته، اجاره خودرو پورشه پانامرا، خودرو بنز CLS، انواع خودروهای بنز، تویوتا پرادو، پژو 206 و … می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست