اجاره خودرو های الکتریکی و مراقبت از آن

ماشین های برقی و هیبریدی در قیاس با خودرو های بنزینی در حوزه اجاره خودرو کمتر نیاز به مراقبت و سرویس دارند به همین علت آن ها را مقرون به صرفه می کند.

اما بعضی از سرویس ها ماهانه برای خودرو های برقی اهمیت بالایی دارند.

ممکن است ماشین های الکتریکی هزینه شان در اجاره خودرو بیشتر از خودروهای بنزینی باشد ولی با توجه به قیمت برق در تهران برای شارژ کردن به صرفه تر باشد به همین علت از این لحاظ کم هزینه تر هستند.

وقتی به پایه مقایسه بین خودروهای برقی و بنزینی میرسیم یکی از تفاوت های اصلی آن ها آتیش گرفتن است و۲۴ قطعه‌ی مکانیکی را حذف می‌کنند که معمولا به سرویس‌های دوره‌ای نیاز دارند.

وقتی ماشین برقی اجاره میکنین دیگر نیاز به تعویض روغن شمع و فیلتر هوا و انواع تسمه ها و سرویس سیستم خنک کاری و جعبه دنده نیازی ندارند.

کارشناسان مجموعه اجاره خودرو کارز رنت معتقدند کسانی که خودرو اکتریکی اجاره میکنن نصف خودروهای بنزینی هزینه باید برای تعمیرات دوره ای هزینه کنند.

اجاره خودروهای هیبریدی یا خودروهای الکتیریکی برای شما به صرفه تر است؟

قطعا بله به دلیل این که با اجاره ماشین های الکتریکی از لحاظ سرویس دوره ای و سوخت آن خیالتان راحت است.

اجاره ماشین های الکتریکی و باید های آن

تایرهای ماشین های الکتریکی هر ۱۲ کیلومتر باید بررسی شوند و تعویض شوند با هم و سیستم تهویه هوا و خنک کننده برای باطری ماشین و سیستم گرمایشی داخلی و مبدل های برقی اصلی و فرعی بررسی شوند.تک تک اجزای سیستم فرمان برای شاسی وسیله نقلیه و برای ایرادهای احتمالی بررسی شوند.

کیسه های هوای ماشین و وسایل بدنه مثل قفل درها و روغن کاری پدال ها و بررسی کردن آن ها برای شلی و سفتی که در صورت نیاز باید آن ها را جا به جا کرد. کمک فنرهای ماشین را باید بررسی کرد در موقعی که از دزدگیر تایرها استفاده میکنین حتما باید تاریخ انقضای آن ها بررسی شود.

سرویس خودرو های الکتریکی و وسایل مورد نیاز

مواردی مثل زیر خودرو که ثاییده شده هستن باید هر شش ماه انجام شود و تمیز و در صورت نیاز تعویض گردد. تیغه های برف پاک کن باید هر بیست هزار کیلومتر عوض شود در صورت نیاز فیلتر هوای داخلی خودرو هر پنجاه هزار کیلومتر باید جا به جا با مدل جدید تر شود.

هر صد هزار کیلومتر باید بست کاپوت و در پشت و جاهای جزیی اگر نیاز باشد تعویض گردد.بعد از شش سال باید تهویه هوا و خنک کننده خودرو رو منبع آن را تخلیه کرده و مجددا تعویض شود و هر هشت سال یک بار خشک کن سیستم تهویه باید عوض شود.

شرکت خودرو سازی نیسان دو برنامه زمانی برای رسیدگی و نگهداری به صورت مجزا برای ماشین های برقی نمایش داده است. اولین آن وقتی استفاده از خودرو زاید باشد مثل موقعی که در سفرهای بلند مدت و زیاد هستین که دما هوا هم سرد باشد ولی وقتی آب و هوا گرم تر باشد رانندگی با سرعت کم باید باشد برای مسافت های طولانی باید مراقب گرد و غبار هایی که در جاده هستن باشین مخصوصا برای جاده های پر دست انداز ایران و تهران.

فکر های غلط در مورد اجاره خودرو الکتریکی

زمانی که حرف از نگهداری و تعمیر کمتر به گوش اجاره کنندگان خودرو میرسد نباید به این فکر کنند کاملا درگر در امنیت هستند و دیگر خبری از آسیب پذیری خودرو نیست این فکر کاملا اشتباه است. اجاره ماشین های برقی نهیاتا نیاز به تعویض تایر و لنت ترمز ها نیاز پیدا میکند و در بزخی از اوقات هم امکان داردبعضی از اجزای سیستم فرمان دهی و شلنگ ها و چراغ های جلو و پشت نیاز به تعویض پیدا کنند ماننده هر خودروی دیگری که این موارد کاملا طبیعی است.

در خودرو های برقی حتما باید بررسی های لازم را و نگه داری کامل از باطری خودرو را بلد باشید چون یکی از گران ترین وسایل خودرو های برقی به حساب می آید. باطری ماشین های برقی در مدت زمان های زیاد امکان این را دارد که توانایی های خود را از دست بدهد. البته این اتفاق خیلی کم در معدود موقع ها اتفاق میوفتد ولی به هر حا باید به آن توجه کامل کرد که این موردها اکثرا در مدل های قدیمی خودرو های الکتریکی دیده میشود در سری های جدید این مشکلات برطرف شده اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست