بسیاری از رانندگان پس از غروب آفتاب به دلیل دشواری در دیدن ، دوست ندارند هنگام شب رانندگی کنند. موارد اصلی هنگام رانندگی در شب چیست؟ با چه چیزی باید مراقب باشید و چگونه سفر خود را آسان تر کنید؟

موضوعات اصلی رانندگی در شب

مسئله اصلی هنگام چراغ های اتومبیل های سمت مخالف راننده است. در هنگام روبرو شدن با چراغ‌های نور بالای خودرو‌های ملف سمت خود بهترین کار ممکن این است که چشمانتان را به سمت راست جاده نگهدارید اجاره خودرو در تهران آنها می توانند در جاده ناراحتی ایجاد کرده و حواس را بیشتر سرکوب کنند. نور تحریک کننده می تواند راننده را کور یا حواس پرت کند و در صورت اتفاقی ممکن است واکنش کافی نشان ندهد. رانندگی در شب اجرای این نکته بسیار مهم است به دلیل این که خیره شدن به چراغ خودروی عبوری می‌تواند دید شما را در مدت چند ثانیه مختل کند و همین باعث اتفاقات ناگوار و جبران ناپذیر شود.

بازتاب چراغ ها در ترکیب با جاده مرطوب حتی بدتر است. رانندگان باید در چنین شرایطی بسیار مراقب باشند زیرا چراغ راهنمایی و چراغ خیابان نیز درگیر هستند.در آخر ، اما کمبود نور کم است. متأسفانه برخی از خیابانها و بخشی از بلوارها به خوبی روشن نیستند ، وسایل ایمنی انعکاسی در جاده مفقود شده اند، بنابراین دید محدود و سخت است

رانندگی در شب به همین دلایل رانندگان باید بسیار مراقب باشند. آنها باید منتظر ظاهر نهایی یک عابر پیاده باشند و نباید سریع رانندگی کنند.از مسیرهایی که انتخاب می کنید آگاه باشید و از علائم و قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنید. مجموعه اجاره خودرو کارز رنت یک توصیه اتومبیل برای شما که اگر احساس راحتی نمی کنید از رانندگی در شب دوری کنید. اول ایمنی!

برای رانندگان چالش برانگیز است و باید چند نکته اساسی و ضروری را به خاطر بسپارید تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنید . البته نباید فراموش کرد رانندگی در شب بسیار پر خطر است .دلیل اصلی این گفته که رانندگی در شب پر خطر است را می‌توان در کاهش دید، کم شدن میزان تسلط بر ماشین و حتی عدم تشخصی سرعت عبوری و تخمین فاصله ایمن با خودروی جلویی در طول مسیر به شمار آورد . اگر جاده‌ای که شما قصد عبور دارید، اگر از روشنایی خوب برخوردار باشد باز نمی شود از مسائل رعایت مسائل ایمنی چشم پوشی کرد .

نکات مهم برای رانندگی در شب

سعی کنید شیشه های خودرو تمیز باشد چرا که نوری که به شیشه کثیف تابیده می شود باعث کمتر شدن دید راننده شود ! به خصوص در شب ! از نور بالا در طول رانندگی استفاده نکنید ! شاید برای شما رانندگی با نور بالا راحت تر و بهتر باشد اما باعث اذیت راننده جلویی و رانندگی که از روبه رو شما می آید می شود این امر می تواند باعث تصادف شود . مراقب عابرانی که پیاده اند باشید تمام حواس خودرا به جاده دهید که اگر عابری پیاده در مسیر جلویتان سبز شد بتوانید واکنشی سریع از خود نشان دهید .

نباید خلوت بودن جاده در هنگام شب باعث این شود که شما با سرعت غیر مطمئنه حرکت کنید. با توجه به کم بودن دید و حتی عبور جانداران وحشی و اهلی در مسیر جاده این کار می‌تواند بسیار پر خطر و ریسک باشد.مجموعه اجاره ماشین کار رنت به شما توصیه می کند در طول شب با سرعت کمتری رانندگی کنید. البته در جاده‌های مختلف می‌تواند سرعت متفاوت باشد.

دور از لطف نیست قبل از حرکت از جاده ای که قرار است از آنجا عبور کنید اطلاعات کافی را به دست آورید . دانستن وضعیت آب و هوایی برای عبور از مسیر‌های کوهستانی بسیار پر اهمیت است از این رو پیش از حرکت به ویژه در طول شب چنین مواردی را در نظر داشته باشید. یک نکته مهم درباره رانندگی در طول شب این است که حتما پس از هر دو ساعت رانندگی کمی به خودتان و ماشین استراحت دهید.

اگر احساسخواب آلودگی می کنید و فر می کنید کسل شده اید جایی مطمئن توقف کنید و با نوشیدن مایعات و شستن صورت خود با آب سرد، هوشیارتان را بالا ببرید. البته پیش از حرکت از تنظیم بودن و سالم بودن ترمز‌های خودروی خود اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست