رکورد خودرو ها در سال جدید سال گذشته میلادی سال 2019 با شکسته شدن رکوردهایی در دنیای بزرگ خودرو همراه بود . زمانی که خودرویی رکورد جدیدی ثبت میکند دیگر رقبا و کمپانی ها تلاش خود را بیشتر میکنند برای همپا شدن و جلو زدن از رقیب خود . در سال 2005 زمانیکه بوگاتی ویرون رکورد رسیدن به سرعت بیش از 400 کیلومتر را زد ابر خودروی بی رقیب و بی همتا بود ولی در حال حاضر حتی سدان های مختلف قوی تر از این خودرو در بازار وجود دارد .

رکورد شکنی اجاره ماشین برای فروش بیشتر و جذب مشتری رکورد خودرو ها در سال جدید بسیار برای کمپانی ها تاثیر گذار بود . تعداد خودروهایی که در دسته ابر خودروها قرار میگیرند روز به روز رو به افزایش اند و نقدینگی آن کمپانی های دارای ابرخودرو رو به افزایش و زیاد شدن است .

رکورد هایی که برای خودرو ها ثبت میشوند فرصت بسیار ارزشمند برای برترین مهندس ها و صنعتگران مدرن جهان به شمار می آیند تا ایده های موجود در ذهن خلاق خود را خلق کنند بدون درنگ هر رکورد جدید و نو نشان از پیشرفت فناوری و کاهش محدودیت های انسانی است .

از نظر برخی از کارشناسان نهایت افزایش سرعت ثبت شده با یک رکورد خودرو ها در سال جدید خودرو درون جاده ای 43 کیلومتر بر ساعت بوده است خیلی قبل تر از آن که مهندسی پیشرفت کند جنبه تبلیغاتی داشته است . کیونیگزگ آگرا قبل از بوگاتی شیرون با سرعت 446-97 سریعترین اجاره ماشین در تهران درون جاده ای به حساب می آمد اما شیرون سوپر و ابر قهرمانانه سرعت 490- 484 را ثبت کرد و رکود آگرا را زد .

این اتفاق خبرساز ترین و داغ ترین خبر دنیای خودرو در سال جدید بود . این خبر داغ جذابیت فوق العاده ای برای مردم داشت و توجه بسیاری را به خود جلب کرد .رکورد خودرو ها در سال جدید شیرون رویای رانندگی در جاده با سرعتی همانند سرعت صوت را به واقعیت تبدیل کرد .این خودرو رویایی باور نکردنی را تبدیل به حقیقت شیرین کرد .

شرکت جیلی جین موفق به رونمایی خودرو با 2000 اسب بخار شد . این خودرو که اوایا نام دارد قدرت 2000 اسب بخاری خود را از 4 موتور الکتریکی می گیرد . گشتاورد 1700 نیوتن متر را در همان ابتدای حرکت تولید می کند به طور مثال سرعت گیری از 0 تا 100 را در کمتر از سه ثانیه فراهم خواهد کرد .

کمپانی اجاره خودرو سازی اسپارک مدعی بر آن شده است که خودروی تولید شده توسط آن سرعت 0 تا 100 کیلومتر را در زمان 1/69 ثانیه است . این خودرو تمام الکتریکی است با تایر های مناسب در جاده و شرایط آیرودینامیک عالی . این رکورددر سال های جاری بدون شک توسط کمپانی تسلا زده خواهد شد .

شرکت هنسی پرفورمنس با هدف تیونینگ و بهینه سازی اجاره خودرو در تهران وارد دنیای خودرو شده است پیشرانه ای تولید کرده است که سرعتی بالغ بر 456 کیلومتر بر ساعت برایش برنامه ریزی شده است که هدف آن زدن رکورد بوگاتی شیرون است .

موتور این خودرو قدرت 1900 اسب بخار را تولید می کند و نام آن فیوری به معنای خشم و در حال حاضر نمونه ای از نسخه ی تمام بنزینی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست