چرا از کمربند ایمنی استفاده کنیم؟ هنگام رانندگی ، همیشه باید کمربند ایمنی خود را در حالت بسته قرار دهید! مهم نیست که سریع و یا آرام رانندگی کنید یا تا کجا می روید ، اجاره خودرو عدم وجود کمربند ایمنی ممکن است منجر به آسیب جدی یا در بعضی از مواقع منجر به مرگ شود.!

نگرش رانندگان جوان نسبت به کمربند ایمنی

رانندگان جوان اتومبیل و همراه آنها بدترین عادت را دارند وقتی صحبت از بستن کمربند ایمنی می شود. در همین زمان بیشترین تصادفات رانندگی توسط آنها صورت می گیرد . آنها بستن کمربند ایمنی خود را موضوعی خنده دار به نظرشان می آید و همچنین هنگام بستن آن جالب به نظر نمی رسند. آنچه رانندگان جوان درباره کمربند ایمنی فکر می کنند را بخوانید:

راحت نبودن هنگام بسته بودن کمربند ایمنی – اجاره خودرو در تهران رانندگان خوب به آنها احتیاج ندارند. – اتفاقی نمیافتد؛ منطقی نیست که آنها را برای چند دقیقه ببندند . (1/3 از تمام حوادث نزدیک به خانه اتفاق می افتد)

بستن کمربند فقط چند ثانیه طول می کشد

کمربند برای امنیت شما و بقیه سرنشینان ضروری است. شما نمی توانید هر موقعیتی را در جاده و چرا از کمربند ایمنی استفاده کنیم؟آنچه برای شما و سایر مسافران رخ خواهد داد ، پیش بینی کنید. بنابراین همیشه کمربند ایمنی خود را ببندید ! اطمینان حاصل کنید که کودکان صندلی کودک مناسب دارند و به درستی درج شده است.

پیامدهای ناشی از برخورد با سرعت 50 کیلومتر در ساعت بدون کمربند ایمنی

اگر مسافر در صندلی عقب هنگام تصادف اتومبیل با 50 کیلومتر چرا از کمربند ایمنی استفاده کنیم؟در ساعت از کمربند ایمنی استفاده نکند ، به صندلی جلو و شخصی که در آنجا نشسته است با نیرویی از 30 تا 60 برابر بیشتر از وزن خود برخورد می کند. این می تواند منجر به صدمات جدی یا مرگ شود.

اگر بدون کمربند رانندگی کنید ، جریمه می شوید

این قانون مستلزم این است که راننده و مسافران همیشه اجاره ماشین باید با کمربند ایمنی در آن حرکت کنند. جریمه رانندگی بدون کمربند در چرا از کمربند ایمنی استفاده کنیم؟ایران در سال 1398 در حالت بیشینه 60 هزارتومان است ، مهم نیست چه کسی پشت فرمان باشد. باتوجه به این که راننده و سرنشینان در چه مسیری کمربند خود را نبسته باشند هزینه جریمه متغیر است و ممکن است کمتر یا بیشتر از مقداری که گفته شد باشد .

چرا از کمربند ایمنی استفاده کنیم؟در جدول تخلفات برای نبستن کمربند دو کد تخلف تعیین شده است . اولین کد تخلف کد 2093 است که برای عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله نقلیه در حال حرکت در آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و جاده‌ها است که به ترتیب در کلانشهرها، شهرها و روستاها 60، 40 و 20 هزار تومان جریمه برای آن تعیین شده است و دومین کد تخلف کد 2160 است که مربوط به تخلف عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله نقلیه در حال حرکت در معابر شهری و روستایی است که به ترتیب در کلانشهرها، شهرها و روستاها 15، 10 و 5 هزار تومان جریمه خودرو برای آن در نظر گرفته شده است.

همانطور که بر همه آشکار است مزیت بستن کمربند ایمنی این است که جان شما در امان است و در خودرو محافظ شماست . بستن کمربند ایمنی راننده و سرنشینان را تضمین می کند .

کمربند نباید زیاد شل باشد

حد تعادل باید در بستن کمربند ایمنی باشد تا اجاره ماشین در تهران راننده بتواند آزادی عمل کافی برای راندن وسیله داشته باشد .تمام قسمت های کمربند باید نسبت به جثه راننده تنظیم شود تا نه زیاد شل و نه زیاد سفت و کلافه کننده باشد زیرا در اینصورت راننده مجبور به باز کردن آن می شود .

کمربند ایمنی نباید جلوی آزادی عمل راننده را بگیرد . زیرا راننده باید در شرایط حساس عکس العمل درست و صحیح از خود نشان دهد . اگر کمربند باعث جلوگیری از آزادی عمل راننده بشود باید درست تنظیم شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست